Fedezd fel az Anyák napi meglepetéseinket! Érdekel
Kosár 0

Úgy látszik a kosarad üres!

0

FEBR

13

0 hozzászólás

Megérkezett a Geforce Now, de mi ez?

Újabb előfizetéses játékszolgáltatás vált elérhetővé, amelyben saját gép nélkül is élvezhetjük a legütősebb játékokat.


PlayStation Now, Google Stadia, Microsoft CloudX, csak néhány a már elérhető vagy tervezett játékstreamelő szolgáltatások közül. Sok szakértő szerint ez lesz a videojátékok jövője, vagyis apránként az online szolgáltatások kiszorítják majd a hagyományos konzolokat és a PC-ket is. Most egy újabb szolgáltatás vált publikusan is elérhetővé: a Geforce Now.

 

A nevéből már lehet tudni, hogy ezúttal az Nvidia saját megoldásáról van szó, amelyet éveken keresztül teszteltek zárt ajtók mögött. A napokban azonban elrajtolt végre a publikus változat, amely immár mindenki számára elérhető. A GeForce Now azonban érdekes modellel próbálja elejét venni a technikai kihívásoknak.
 


Hogy a szerverek ne legyenek túlterheltek, a játékosokat időlimittel korlátozza a játékban. Két módon lehet játszani: ingyen vagy támogatói státusszal. Előbbi esetében az időkorlát egy játékmenetre egy óra, utána ki kell várnunk a sorunkat, hogy újra hozzáférjünk az Nvidia szervereihez. A támogatói (havi öt dollárt) státusszal az időkorlát jóval barátibb, hat órát tolhatunk egyhuzamban, mielőtt kötelező pihenőt kapunk. De ez is jóval rövidebb lehet, hiszen a támogatókat előre sorolja a rendszer az ingyenes tagokkal szemben.

 

Fontos tudni, hogy a Geforce Now önmagában nem tartalmaz játékokat, vagyis nem azt jelenti, hogy ingyen vagy minimális előfizetési díjért kapunk rengeteg játékot (ahogy pl. a PlayStation Now esetében). Ez csak egy platform, amely a technikai problémáktól hivatott megkímélni a játékosokat. A futtatni kívánt játékokat mindenkinek magának kell beszereznie. Szerencsére a rendszert úgy építették fel, hogy a játékfejlesztőknek nem kell külön portolniuk rá a játékaikat, vagyis ha megveszünk egy játékot pl. a Steamen, azt elérjük a Geforce Now-ban is.
 


Ami a technikai paramétereket illeti, a szolgáltatás legfeljebb 1080p-s felbontást és 60 fps-t kínál, ám a támogató játékosok RTX effekteket is kapnak. Ez úgy lehetséges, hogy a játékokat az Nvidia saját szerverei futtatják, amelyek megbirkóznak a ray tracinggel is, így az ezt támogató játékokban ezek az effektek is megjelenhetnek. Így tehát azok is élvezhetik – akár egy okostelefonon vagy tableten – az RTX-látványt, akik nem rendelkeznek ehhez megfelelő konfigurációval.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Még több cikk

HOZZÁSZÓLÁSOK

Hozzászóláshoz előbb jelentkezzen be!