Közel két hónapja megjelentek a GeForce legújabb videókártyái, amelyek az RTX 5080 és RTX 5090 nevet viselik, majd most márciusban az AMD piacra dobta az ő új videókártyái.
Az Asus kifejezetten a játékosoknak szánt termékei számára hozta létre a ROG, vagyis a Republic of Gamers termékcsaládot. Ebben videokártyák, monitorok, perifériák és alaplapok mellett teljes asztali számítógépek és notebookok is helyet kaptak. Mi most foglalkozzunk minden számítógép lelkével, az alaplappal, pontosabban egy bizonyos alaplappal! Az Asus ROG Maximus X Formula tökéletesen belepasszol a termékcsaládba, hiszen úgy tervezték meg, hogy a játékosok minden felmerülő igényét maximálisan kiszolgálja. Ennek megfelelően egy könnyen beépíthető, a legtöbb új fejlesztést támogató és nem mellesleg fekete alapszínű megjelenésével igen mutatós alaplapot köszönthetünk benne.
Míg néhány évvel ezelőtt a vízhűtés még egy ritkaságnak, a gazdagok kiváltságának számító technológia volt, addig ma már egyre több játékos vált át egyszerű ventillátorokról erre a megoldásra. Így a Maximus X Formula is támogatja, sőt, egész kialakítását a vízhűtés könnyű beépíthetőségét szem előtt tartva tervezték meg. Ezt a célt szolgálja a Crosschill EK II rendszer, amely természetesen léghűtéshez is alkalmas. A fejlesztők ígérete szerint akár 35 fokkal is alacsonyabban tarthatjuk a MOSFET-hőmérsékletet. A lap fontosabb területeit szintén hűtőbordák védik. A ventillátorok vezérlését is új szintre emelik: a Fan Xpert 4 szoftverrel kontroll alatt tarthatjuk a ventillátorokat, a vízszivattyút, a vízáramlást és hasonlókat, valamint a több érzékelőnek köszönhetően a hőmérsékletről is átfogóbb képet kapunk.
Az alaplapot egy masszív, de könnyen szerelhető fedőlap takarja, amely nem csupán a portól védi, de egy üvegfalú számítógépház esetében bizony a megjelenésen és rendezettségen is sokat dob. A gépépítés egyik frusztráló része, amikor az I/O panelt fel kell pattintani a gép hátuljára. Nos, a Maximus X Formula esetében erre sincs szükség, ugyanis ezt gyárilag megoldották nekünk. Plusz akár 12kV-os elektrosztatikus kisülések ellen is védelmet kapunk. Ha pedig az I/O panelről esett szó, térjünk rá a hangzásra, hiszen a Maximus X Formula e téren sem szégyenkezhet. Köszönhető ez a SupremeFX technológiának, amely akár 113 dB-es jel-zaj arányt is nyújthat. A SupremeFX S1220 kodek mellé alacsony feszültségesésű feszültségszabályozó (low-dropout regulator), kiváló előlapi kimenetet nyújtó ESS Sabre Hi-Fi ES9023P digitális-analóg átalakító (DAC) és nagy nyereségű, alacsony torzítású Texas Instruments RC4580 műveleti erősítő társul.
De beszéljünk most már az igazán lényegi részletekről is! A Maximus X Formula az Intel 8. generációs processzoraihoz készült, így LGA1151-es foglalat kapott helyet rajta. Memóriából a DDR4 OC 4133 MHz + modulok fogadására is alkalmas, vagyis elképesztően gyors memóriák kezelésével is gond nélkül megbirkózik, egészen 64 GB-ig. Mindezt a túlhajtásra hegyezték ki, ezt a célt szolgálja az Asus 5-Way Optimization rendszer is. Videokártyából három fér a lapra, amelyek PCIe 3.0 csatlakozókon ülnek. Ezek mellett az Intel Z370 chipsetnek köszönhetően 1 db M.2 Socket 3 SSD-csatlakozó és 6 db 6 Gb/s-es SATA csatlakozó is található rajta. A külső csatlakozások tekintetében is bőséges a kínálat. Beépített Wi-fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth V4.2 is helyet kapott, de kapunk 1 db előlapi USB 3.1, 2 db USB 3.1 Gen 2, valamint 6 db USB 3.1 Gen 1 és 6 db USB 2.1 csatlakozót is. Az alaplapi integrált grafikus vezérlő saját HDMI és Dipslay port csatlakozóval rendelkezik.
Az ASUS ROG Maximus X Formula tehát mindent tud, amire egy játékosnak szüksége lehet, de talán még annál is többet. Természetesen ennek ára van, méghozzá nem is kevés. De aki hosszú távon megbízható, minden igényt kielégítő alapokra szeretné megépíteni új PC-jét, annak ez az ideális választás.
Közel két hónapja megjelentek a GeForce legújabb videókártyái, amelyek az RTX 5080 és RTX 5090 nevet viselik, majd most márciusban az AMD piacra dobta az ő új videókártyái.
A mechanikus klaviatúra kifejezetten mutatós darab, használata viszont meglepően csendes lesz.
A fektetett FLP01 ház olyan, mintha a ’90-es évekből pottyant volna ide.
Három variáció és azok megannyi modellje kerül a boltok polcaira, mind AI-tól fűtve.
Az okostelefon első körben Indiában kerül a boltokba, de később nyugatra is megérkezhet valamilyen formában.
Az új hordozható játékkonzol még idén a boltokba kerülhet.
Összecsukható készülékhez képest korrekt hardver és baráti árcédula jellemzi.
A Sony készített egy szobát, amiben belecsöppenünk a játékba.
HOZZÁSZÓLÁSOK
Hozzászóláshoz előbb jelentkezzen be!