Kosár 0

Úgy látszik a kosarad üres!

0

JAN

22

0 hozzászólás

Februárban jön a Civilization VII

A stratégiai játék fejlesztése véget ért, aranylemezre került.


 

A videojátékok világában egy nagyon fontos mérföldkő, amikor egy játék aranylemezre került. Ez ugyanis még a premier előtt történik meg és konkrétan azt jelenti, hogy az adott játék fejlesztése véget ért, a készítők szerint elérte azt az állapotot, ahogy kiadni szándékoznak. Most épp a nagy reménységű Civilization VII jutott el erre a pontra.

 

A Firaxis stúdiójában készülő stratégiai játék nagy múltra tekint vissza, hiszen a franchise első része még 1991-ben debütált. Az alapok lényegében azóta nem sokat változtak: a játékosok egy általuk választott népet vezethetnek a kőkorszaktól az űrkorszakig körökre osztva. Gondoskodniuk kell a városok építéséről, a sereg toborzásáról, a gazdaság működtetéséről és a diplomáciáról is.
 


Az új rész igyekszik a jól bevált receptet még jobbá tenni. Fontos újítás, hogy a népek és a vezetők már nincsenek összeláncolva, bármelyik vezetővel bármelyik népet kombinálhatjuk. A vezetők között már nem csak politikai, de vallási vezetők, tudósok és filozófusok is szerepelnek. Szintén újítás, hogy az érák számát háromra csökkentették: ókor, felfedezések kora és modern kor.

 

A Civilization VII a fentieken túl még számos kisebb-nagyobb újítással kecsegtet. Hogy ezek mennyire működnek majd jól, azt február 11-én fogjuk megtudni, ekkor jelenik meg ugyanis PC-re, PlayStation 5-re, PlayStation 4-re, Xbox Series X-re, Xbox One-ra és Nintendo Switchre.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Árnyékok, katanák és hűség - Assasins Creed : Shadows
Tipp 
2025 márc 21.
Árnyékok, katanák és hűség - Assasins Creed : Shadows

Az utóbbi években az Ubisoftról csak rosszat lehetett hallani. Nagyon érződik, hogy a cég kollektív munkamorálja és a játékokhoz való hozzáállás 180 fokos fordulatot vett : az igényes és jól kidolgozott játékok helyett bugokkal teli félkész játékokat dobtak ki piacra, amelyek tele voltak mikro tranzakciókkal. Azt már mondanom se kell, hogy senkinek sem szimpatikus ez a hozzáállás. A fentebb említettek mellett fontos megemlíteni a nyugati cégekre jellemző “woke-osodás” jelenségét is, amely alól az Ubisoft sem kivétel. Az Ubisoft nagyon vékony jégen táncol, elmondásuk szerint az AC : Shadows fejlesztőinek a fele még sohasem dolgozott videójátékon. Vajon megmenthető-e még a cég, vagy ez lesz az utolsó Ubisoft játék?

Még több cikk

HOZZÁSZÓLÁSOK

Hozzászóláshoz előbb jelentkezzen be!