Aqua Expressz üzletünk 05.10-én szombaton zárva tart! Vasárnaptól a megszokott időben várunk titeket.
Kosár 0

Úgy látszik a kosarad üres!

0

DEC

16

0 hozzászólás

Bemutatkozott a Samsung Galaxy A51 és A71

Jövőre megújult külsővel tér vissza a középkategória két népszerű képviselője.


A Samsung a napokban bemutatta a 2020-ra szánt középkategóriás okostelefonjait, a Galaxy A51-et és nagyobb testvérét, a Galaxy A71-et. Mindkét készülék frissített designnal kerül a boltokba, de a belsőre sem lehet majd panasz. Van élet a Galaxy Fold 700 ezer forintja alatt is…

 

A két készülék megjelenésében alig különbözik egymástól, mindössze minimális méretbeli különbség van köztük: az A51 6,5 hüvelykes, az A71 pedig 6,7 hüvelykes kijelzővel rendelkezik. Mindkét esetben 1080*2400 pixeles felbontásról beszélhetünk, ami az A51 esetében nagyjából 405 ppi-s pixelsűrűséget jelent, az A71 esetében pedig nagyjából 393 ppi-set.
 


A komolyabb eltérések a kasznin belül találhatók. Az A51 egy 10 nm-es Exynos 9611 SoC-ra épül, amelyet 6 GB RAM memóriával támogattak meg. A grafikus feladatok egy Mali-G72 MP3 látja el, tárhelyből pedig 128 GB áll a felhasználók rendelkezésére.

 

Az A71 ezzel szemben egy Qualcomm Snapdragon 730 SoC-ra támaszkodik, amely mellé 6 vagy 8 GB RAM társulhat. A grafikáért egy Adreno 618 GPU felel, tárhelyből pedig 128 GB-ot kapunk. Mindkét készülék a legújabb Android 10-zel kerül majd a boltokba.

 

Bár mindkét készüléket négylencsés kamerarendszerrel látják el, itt is találni különbséget. Az A51 fő kamerája 48 megapixeles, amelyet egy 12 megapixeles ultraszéles látószögű, valamint egy 5 megapixeles mélységérzékelővel és egy 5 megapixeles dedikált makrokamerával egészítenek ki. A rendszer csak 1080p-s videók rögzítésére alkalmas 30 fps mellett.
 


Az A71 fő kamerája 64 megapixeles, emellett a három kiegészítő lencse megegyezik az A51-ben teljesítőkkel. Ugyanakkor ez a készülék már alkalmas 2160p-s videók rögzítésére is 30 fps-sel, illetve 1080p-ben van lehetőség 240 fps-sel is rögzíteni a lassított felvételekhez. A selfikamera mindkét készülékben megyeezik: egy 32 megapixeles, képernyőbe ültetett megoldásról van szó, amellyel 1080p-s videókat is rögzíthetünk 30 fps-sel.

 

A Samsung a Galaxy A51-et egy 4000 mAh-s akkumulátorral látja el, amely 15W-os gyorstöltést is támogat. Az A71-ben valamivel nagyobb, 4500 mAh-s akkumulátor kap helyet, ezt már 25W-os gyorstöltéssel támogatják meg. A két készülék a tervek szerint még decemberben a boltokba kerülhet, de azt nem tudni, hogy pontosan mikor és milyen árcédulával.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Még több cikk

HOZZÁSZÓLÁSOK

Hozzászóláshoz előbb jelentkezzen be!