Úgy látszik a kosarad üres!

DEC

31

0 hozzászólás

Készül a Shadow of the Road

A körökre osztott szamurájos szerepjáték talán jövőre jöhet.

 

Az Owlcat Games kiadó jelentette be a napokban, hogy az Another Angle Games stúdiójában készül a Shadow of the Road. Ez a körökre osztott szerepjátékok műfaját fogja erősíteni, de egyelőre nem tudni, hogy mikor.

 

A játék egy fiktív történelemben játszódik valamikor a feudális Japánban. A történet a Boshin-háború vége felé formálódik, a játékosok pedig egy csapata ronin kalandjaiba csöppennek. A csapatot Tokugawa mesterkém, Satoru és Akira alkotják, akik azt a feladatot kapják, hogy óvjanak meg egy természetfeletti erővel bíró fiút.
 


A játékmenet gerincét a körökre osztott harcok adják. A csapat minden tagja akciópontokért mozoghat és hajthat végre akciókat a körén belül. Mindegyikük más fegyverekkel, más harcmodorral és egyedi képességekkel bír, ezek mélyítik a játékosok taktikai lehetőségeit. Emellett néhányuk szörnnyé is tud változni.

 

A Shadow of the Road kifejezetten jól néz ki, a műfaj és a téma kedvelői biztosan kívánságlistára fogják tenni. Azt viszont egyelőre nem tudni, hogy mikor jelenhet meg, talán 2025-ben. A fejlesztés jelen állás szerint kizárólag PC-re folyik.

KAPCSOLÓDÓ CIKKEK

Árnyékok, katanák és hűség - Assasins Creed : Shadows
Tipp 
2025 márc 21.
Árnyékok, katanák és hűség - Assasins Creed : Shadows

Az utóbbi években az Ubisoftról csak rosszat lehetett hallani. Nagyon érződik, hogy a cég kollektív munkamorálja és a játékokhoz való hozzáállás 180 fokos fordulatot vett : az igényes és jól kidolgozott játékok helyett bugokkal teli félkész játékokat dobtak ki piacra, amelyek tele voltak mikro tranzakciókkal. Azt már mondanom se kell, hogy senkinek sem szimpatikus ez a hozzáállás. A fentebb említettek mellett fontos megemlíteni a nyugati cégekre jellemző “woke-osodás” jelenségét is, amely alól az Ubisoft sem kivétel. Az Ubisoft nagyon vékony jégen táncol, elmondásuk szerint az AC : Shadows fejlesztőinek a fele még sohasem dolgozott videójátékon. Vajon megmenthető-e még a cég, vagy ez lesz az utolsó Ubisoft játék?

Még több cikk

HOZZÁSZÓLÁSOK

Hozzászóláshoz előbb jelentkezzen be!