Tipp
Új népek a Civilization VI-ban
Februárban jön a Gathering Storm kiegészítő, amelyben összesen nyolc új nép és kilenc új vezető debütál majd. Ezek felét már fel is fedték a készítők.
A Firaxis immár bő két évvel ezelőtt jelentkezett az eddigi utolsó stratégiai játékával, de a Sid Meier nevével fémjelzett Civilization VI még mindig nem vonult nyugdíjba. Sőt, a tavalyi Rise and Fall kiegészítőt néhány hónapon belül követi a második nagy bővítőcsomag, a Gathering Storm.
Ahogy a fejlesztők már korábban elmondták, ebben rengeteg új játékelem érkezik, de tartalmilag is alaposan felrázzák a játékot. Utóbbiért többek közt a nyolc új nemzet, valamint a kilenc új vezető felel majd. A készítők felvezetendő a kiegészítő premierjét, minden héten felfednek egyet az új népek közül.
A sort legnagyobb örömünkre mindjárt a magyarokkal kezdték, akiket Mátyás király vezet majd a játékban. A magyarok egyik exkluzív egysége a fekete sereg, amely a középkori lovasság egy feljavított változata, de kapunk huszárokat is. Különleges képességünk a Duna gyöngye, amely révén a folyóparti építkezések sokkal gyorsabbak az átlagnál. Mátyás pedig a holló király képesség birtokosa, amellyel a magyar egységek extra lépést és támadóerőt is kapnak.
A magyarokat a maorik követték a bemutatkozások sorában, őket Kupe vezeti. Egyedi képességük a Kupe’s Voyage, a nép a tengeren indul, és az első város megalapítása elött körönként extra kultúra és tudomány pontokat kap. A város megalapítása után viszont kapnak egy ingyen építő egységet és extra lakosságot is. Az egyedi egységük a Toa, amely közelharcban erős. Mivel vízi nép, kezdettől fogva ismerik a hajózást és hajóépítést.
A következő nép a kanadai, élükön Wilfrid Laurierrel. Laurier a váratlan hadüzenetekhez kapott egyedi képességet. Sem ő nem lépheti meg ezt a nem túl diplomatikus lépést, sem a kanadaiakkal szemben nem lehet ezt meglépni. Egyedi épületnek egy jégkorong arénát kaptak, egyedi egységnek pedig a Mountie-t, amely egy lovas katona, aki nemzeti parkokat is kijelölhet. Itt extra bónuszokat is kap. A kanadaiak a tundra övezetben is képesek farmokat építeni.
A sort egyelőre az inkák zárják, akiket Pachacuti vezet. Az inkák a többi nemzetnél sokkal hamarabb jutnak az alagútfúrás tudományának birtokába, valamint ismerik a teraszos gazdálkodást is, amely extra élelemhez és termelékenységhez juttatja őket. Egyedi harcosuk a Warak’Aq, amely a középkorban érhető el felderítőként. Ennek érdekessége, hogy azokban a körökben, ahol még nem mozgott, kétszer is támadhat.
A Civilization VI Gathering Stormra már nem kell túl sokat várnunk, hiszen a tervek szerint február 14-én, vagyis szűk két hónap múlva fog megjelenni kizárólag PC-re. Addig a többi népet is leleplezik a készítők.